Bedevaart naar Czestochowa


bannerc01Tarnow, 16 augustus 2019
Czestochowa, 26 augustus 2019

Ook dit jaar hebben we deelgenomen aan de bedevaart van de Zwarte Madonna van Czestochowa; we zijn vertrokken uit Tarnow na de Heilige Mis en de Zegening door de bisschop; de “deelnemers” van Cenacolo maakten zoals gebruikelijk deel uit van groep 21 van de Zalige Carolina, beschermheilige van de stad Tarnow. De bedevaart duurde negen dagen met etappes die varieerden van 25 km tot 45 km. Vol enthousiasme vertrokken we en we voelden ons zeer welkom door het Poolse volk. De eerste etappes werden intens gevoeld vanwege de vermoeidheid, maar dankzij het gebed en het zingen van onze liederen voelden we ons beter.

Na de eerste paar dagen merkte je dat het gebed diepgaander werd in onze groep, en met de tijd groeide ook de onderlinge harmonie en vriendschap! We voelden het geloof en het lijden van een volk dat wel duizend beproevingen heeft doorstaan, en hun geloof ademden wij in bij elke stap die we zetten. Overal waar we passeerden op het platteland werden we enorm hartelijk ontvangen: met een glimlach en een groet, waarbij elke familie ons lachend providentie schonk met een stuk fruit of wat ze maar konden geven. c06 Elke avond, aan het slot van een etappe, kwamen we aan bij de door onze broers opgezette tenten en het paviljoen waar we ons konden wassen, iets konden eten terwijl we met de anderen van onze groep deelden over onze dag. Er was geen tekort aan speel- en gebedsmomenten noch aan momenten om te delen met elkaar. Bovendien was de Poolse organisatie zeer attent voor onze behoeften, ook onze voeten die afzagen van het vele wandelen kregen een uitstekende verzorging!

Ook het klimaat was ons gunstig gezind: zeer zonnige dagen met sporadisch wat motregen toen we Czestochowa naderden. Het gebed en de dagelijkse mis werden intenser, en het ontbrak ons ook niet aan momenten van Aanbidding. Terwijl we op weg waren, hadden we ook de mogelijkheid om te biechten “achteraan” de groep, en dit was een speciale genade, om met een licht en gezuiverd hart bij de Madonna aan te komen. Na negen dagen onderweg te zijn geweest, kwamen we aan in de stad waar we samen met alle andere groepen door de straten marcheerden; het was indrukwekkend om zo’n ​​grote menigte samen te zien bidden, wandelend, springend, zingend, fysiek erg vermoeid maar stralend in onze zielen... ook de inwoners van de stad liepen met ons mee, waren betrokken met het hele gebeuren.

c09Op de heuvel van Jasna Góra passeerden we het heiligdom waar we baden voor het icoon van de Madonna; daarna namen we op het afgeladen plein deel aan de Heilige Mis die voorgegaan werd door de bisschop van Czestochowa en gecelebreerd werd door de priesters van de verschillende groepen, waaronder ook onze Don Marco. Het ontvangen van de zegen markeerde het einde van deze bedevaart, ieder van ons nam een ervaring mee naar huis die ons had verrijkt en waarover we zouden getuigen bij onze terugkeer in onze fraterniteiten.
Bij onze thuiskomst hebben we het Heiligdom van Goddelijke Barmhartigheid bezocht, waar we om drie uur 's middags het Kroontje gebeden hebben met de zusters van het heiligdom terwijl we ons voor het schilderij van de Barmhartige Jezus bevonden.

Ook het bezoek aan de concentratiekampen van Auschwitz ontbrak niet aan onze bedevaart. Daar hebben we in stilte gebeden voor de vele slachtoffers van menselijk kwaad, en vervolgens zijn we gestopt bij het Johannes Paul II-centrum in Krakau. En tenslotte was het voor sommigen van ons tijd om terug te keren naar Italië, terwijl anderen nog even ter plaatse bleven om onze broeders van Tarnow te helpen voor het feest van de 15e verjaardag van hun huis.

c10

We danken de Gemeenschap voor het geschenk dat we naar Czestochowa zijn mogen lopen terwijl we de gebeden van de hele Gemeenschap met ons meenamen. Dankjewel Moeder Elvira, dat U bij ons was, in onze harten, ons aansporend met uw voorbeeld en uw lijden.

De Czestochowa - bedevaarders van de Gemeenschap Cenacolo

 

BEDEVAART NAAR CZESTOCHOWA

 • cz01.jpg
  big image
  cz01.jpg
 • cz02.jpg
  big image
  cz02.jpg
 • cz03.jpg
  big image
  cz03.jpg
 • cz04.jpg
  big image
  cz04.jpg
 • cz05.jpg
  big image
  cz05.jpg
 • cz06.jpg
  big image
  cz06.jpg
 • cz07.jpg
  big image
  cz07.jpg
 • cz08.jpg
  big image
  cz08.jpg
 • cz09.jpg
  big image
  cz09.jpg
 • cz10.jpg
  big image
  cz10.jpg
 • cz11.jpg
  big image
  cz11.jpg
 • cz12.jpg
  big image
  cz12.jpg
 • cz13.jpg
  big image
  cz13.jpg
 • cz14.jpg
  big image
  cz14.jpg
 • cz15.jpg
  big image
  cz15.jpg
 • cz16.jpg
  big image
  cz16.jpg
 • cz17.jpg
  big image
  cz17.jpg
 • cz18.jpg
  big image
  cz18.jpg
 • cz19.jpg
  big image
  cz19.jpg
 • cz21.jpg
  big image
  cz21.jpg
 • cz22.jpg
  big image
  cz22.jpg
 • cz23.jpg
  big image
  cz23.jpg
 • cz24.jpg
  big image
  cz24.jpg
 • cz25.jpg
  big image
  cz25.jpg
 • cz26.jpg
  big image
  cz26.jpg
 • cz27.jpg
  big image
  cz27.jpg
 • cz28.jpg
  big image
  cz28.jpg
 • cz29.jpg
  big image
  cz29.jpg
 • cz30.jpg
  big image
  cz30.jpg
 • cz31.jpg
  big image
  cz31.jpg
 • cz32.jpg
  big image
  cz32.jpg
 • cz33.jpg
  big image
  cz33.jpg
 • cz34.jpg
  big image
  cz34.jpg
 • cz35.jpg
  big image
  cz35.jpg
 • cz36.jpg
  big image
  cz36.jpg
 • cz37.jpg
  big image
  cz37.jpg
 • cz38.jpg
  big image
  cz38.jpg
 • cz39.jpg
  big image
  cz39.jpg
 • cz40.jpg
  big image
  cz40.jpg
 • cz41.jpg
  big image
  cz41.jpg
 • cz42.jpg
  big image
  cz42.jpg
 • cz43.jpg
  big image
  cz43.jpg
 • cz44.jpg
  big image
  cz44.jpg
 • cz45.jpg
  big image
  cz45.jpg
 • cz46.jpg
  big image
  cz46.jpg
 • cz47.jpg
  big image
  cz47.jpg
 • cz48.jpg
  big image
  cz48.jpg
 • cz49.jpg
  big image
  cz49.jpg
 • cz50.jpg
  big image
  cz50.jpg
 • cz51.jpg
  big image
  cz51.jpg
 • cz52.jpg
  big image
  cz52.jpg
 • cz53.jpg
  big image
  cz53.jpg
 • cz54.jpg
  big image
  cz54.jpg